Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Projekty edukacyjne

Polecamy

Reklama

Przydatne linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XIX MIędzygimnazjalna Corrida Ortograficzna
   Corrida to tradycyjna hiszpańska walka z bykami, jednak gimnazjaliści z nyskich szkół mogli spróbować swoich sił w tej trudnej dyscyplinie, bowiem mogli powalczyć z... ortografią  języka polskiego biorąc udział w XIX MIędzygimnazjalnej Corridzie Ortograficznej. Do zmagań przystąpili uczniowie czterech nyskich szkół wyłonieni w wyniku przeprowadzonych eliminacji na szczeblu szkolnym. Podczas rozwiązywania testu zmagali się z pułapkami fleksji, fonetyki, słowotwórstwai ortografii.
   Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum Diecezjalnego, którzy zajęli I i II miejsce, drugą lokatę wywalczyła uczennica Carolinum. Po emocjach zwiazanych z konkursem uczestnicy wzięli udział w turnieju scrable, gdzie po raz kolejny mogli zweryfikować swoją znajomość języka polskiego, tym raze w nieco mniej poważnej formie.
   Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Jescze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opikunom. Imprezę prygotowały i przeprowadziły panie: Agata Lisik i Dorota Woźniak.
 
Bezkonkurencyjne piłkarki z SP10
   W dniu 09.05.2018r. w Łambinowicach odbył się Finał Powiatowy Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004. W turnieju wzięły udział piłkarki reprezentujące oddziały gimnazjalne z Głuchołaz, Skoroszyc, Łambinowic oraz Szkoły Podstawowej nr 10 Nysa.
    Podopieczne Pana Jarosława Kleczy nie dały żadnych szans pozostałym drużynom. Wygrały wszystkie swoje spotkania,  tracąc w całym  turnieju tylko jedną bramkę.
 Dzięki temu zwycięstwu piłkarki z SP nr 10 wywalczyły  awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 14.05.2018r. o godzinie 10.00  na  boisku „Orlik” w Nysie.
 
Wyniki turnieju:
1.    PG Skoroszyce – SP nr 10 Nysa            1:4
2.    PG Łambinowice – PG nr 2 Głuchołazy    1:3
3.    SP nr 10 Nysa – PG nr 2 Głuchołazy       9:0
4.    PG Skoroszyce – PG Łambinowice          4:0
5.    SP nr 10 Nysa – PG Łambinowice          3:0
6.    PG nr 2 Głuchołazy – PG Skoroszyce     3:3
 
Ostateczna kolejność:
1.    SP nr 10 Nysa         3    9   16:1
2.    PG Skoroszyce           3    4    8:7
3.    PG nr 2 Głuchołazy     3    4    6:13
4.    PG Łambinowice         3    0    1:10
 
Reprezentacja SP nr 10 Nysa:
1.    Zawadzka Emilia
2.    Chruściel Maja
3.    Krawecka Patrycja
4.    Górnik Patrycja
5.    Klimczak Iza
6.    Tarnowska Agnieszka
7.    Dominowska Weronika
8.    Malara Weronika
9.    Szymańska Paulina
10.  Swatowska Katarzyna                Opiekun zespołu: Jarosław Klecza
 
 
Ceremonia dekoracji i zakończenia Finału Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce (2-6.05.2018)
Dziewczęta z zespołu SZOK pomimo wolnych dni systematycznie i regularnie pojawiały się w mijającym tygodniu na Hali Nysa, gdzie z uroczym uśmiechem tańczyły dla zawodników i licznej widowni zgromadzonej w hali.
 
 ]">  ]">  ]">  ]">
 ]">  ]">  ]">  ]">
 ]">  ]">  ]">  ]">
 ]">  ]">  ]">
 
Prosimy o głosy na nasz projekt: Nyskie Centrum Nauki i Zabawy

Każdy mieszkaniec Powiatu Nyskiego niezależnie od wieku, może zadecydować o powstaniu Nyskiego Centrum Nauki i Zabawy i uzyskaniu dotacji 100 000 zł na pomoce edukacyjne.

Prosimy o głosy na projekt:

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy,

numer projektu na liście:

P/ONY/14/DEP

W dniach 9-29 kwietnia 2018 odbędzie się głosowanie na wybrane projekty w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego na rok 2018.

Głosuj na telefonie - odczytaj kod QR z linkiem do strony glosowania:

Głosować można wrzucając kartę do urny w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego lub w punkcie informacyjnym znajdującym się w Starostwie Powiatowym w Nysie, ul. Piastowska 33, elektronicznie na stronie https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/ wybierając Powiat Nyski 
 
Głos jest ważny gdy wybieramy jeden projekt powiatowy -
Nyskie Centrum Nauki i Zabawy
oraz jeden subregionalny !!!
 
Głosy można także oddawać na kartach i zostawiać w sekretariacie SP nr 10 w Nysie przy ul. B. Prusa 14 oraz w sekretariacie przy ul. 11 listopada 6

KARTA DO GŁOSOWANIA (do pobrania) 

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Powiatu Nyskiego, także dzieci i młodzież do 16 roku za zgodą rodziców - rodzic podaje imię i nazwisko oraz PESEL.

Komu będzie służyć Nyskie Centrum Nauki i Zabawy? Dla ciekawych świata w każdym wieku: od przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, po osoby dorosłe, nauczycieli oraz lokalnej społeczności.

Nyskie Centrum Nauki i Zabawy, to trzy pracownie z zapleczem wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne, zlokalizowane w wydzielonych pomieszczeniach o powierzchni 320 m2 w Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie.

Przewidujemy pracownie:

 • matematyczno-sensoryczną; gier logicznych oraz rozwijających wyobraźnię przestrzenną,
 • przyrodniczą; z zestawami do eksperymentowania z fizyki,
 • informatyczną - umożliwiającą budowę wyjątkowych robotów, unikalnych konstrukcji inżynierskich, programowanie i sterowanie stworzonymi konstrukcjami.

W tych pracowniach zajęcia będą mogły prowadzić przedszkola, szkoły, uniwersytety trzeciego wieku, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy, zwłaszcza w dziedzinie nauk przyrodniczych i matematyczno-informatycznych. Dzięki interaktywnej wystawie połączy się naukę z zabawą oraz udostępni atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu. Zaprezentuje naukę w przystępny sposób, wyjaśniając otaczające nas zjawiska fizyczne i przyrodnicze organizując pokazy naukowe, wykłady oraz rozmaite warsztaty dla różnych grup wiekowych. Centrum Nauki będzie uzupełnieniem stworzonego w 2017 roku ogrodu doświadczeń, przestrzeni edukacyjnej zrealizowanej z Budżetu Obywatelskiego Gminy Nysa w ramach projektu: „Ogród doświadczeń - interaktywna ekspozycja przybliżająca prawa przyrody”.


 
"Żyj smacznie i zdrowo"

   Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Żyj smacznie i zdrowo" marki "Winiary", w ramach którego szkoły biorą udział w konkursie, którego celem jest utrwalanie prawidłowych nawyków żywieniowych i stosowanie ich w codziennym życiu oraz zachęcanie do częstego spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania aktywności fizycznej. Konkurs ma zachęcić uczniów do przygotowania prac konkursowych w formie relacji z wydarzenia społecznego propagującego zasady zdrowego żywienia i codziennej aktywności fizycznej.
   Naszym pomysłem jest turniej zumby, w którego uczestnikami będa mieszkańcy Nysy od przedszkolaka do seniora. W trakcie jego trwania gimnazjaliści serwować będą zdrowe i smaczne przekąski.

 

 
SEJM DZIECI I MŁODZIEŻY 2018
   Już po raz kolejny nasi uczniowie starają się o mandat Posła do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jest to projekt edukacyjny za, którego realizację odpowiada Kancelaria Sejmu, natomiast współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Zadaniem uczniów jest zaplanowanie kampanii wyborczej posła do Sejmu Ustawodawczego z uwzględnieniem środków przekazu dostepnych w latach 1919-1922. Nasze uczennice klasy 3bg: Weronika Malara i Patrycja Wróblewska wybrały postać Wojciecha Korfantego. Promując postać Posła II RP przeprowadziły już sondaże, wizyty wyborcze w sojuszniczej Szkole Podstawowej w Białej Nyskiej oraz wywiady z dziennikarzami Radia Nysa FM (p. F. Miszkiel) i portalu I LOVE Nysa ( p. Dominika Michna).
   Trzymamy kciuki za dziewczyny i życzymy powodzenia w ubieganiu się o mandat Posła XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.
 

 
Wielki sukces młodych aktorów!
   20 marca - jak co roku - w Byczynie ma miejsce wielkie święto - „Dionizjada”, czyli Przegląd Twórczości Teatralnej, w którym wzięły udział amatorskie grupy teatralne  z całego województwa opolskiego.  Szkołę Podstawową nr 10 w Nysie reprezentował Szkolny Zespół Artystyczny „Przyjaciele”. Młodzi aktorzy przygotowali humorystyczny spektakl „Jak rozpętałem wojnę trojańską” i zajęli III miejsce! Młodym aktorom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, nie tylko na teatralnej scenie!
   SZKOLNY ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY „PRZYJACIELE” - aktualnie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie, a wcześniej z Gimnazjum nr 2 w Nysie, we wrześniu ubiegłego roku osiągnął pełnoletność. Bo właśnie osiemnaście lat temu panie Dorota Woźniak i Ewa Wróblewska założyły koło teatralne, którego uczestnicy nadali mu taką właśnie nazwę. Skład przez lata się zmieniał; jedni odchodzili, by swą „artystyczną” karierę kontynuować w szkołach średnich, inni – zachęcani przez swoich starszych kolegów stawiali pierwsze kroki na szkolnej scenie. A, gdy już nabierali pewności siebie i pozbywali się tremy, chcieli zaprezentować swoje umiejętności szerszej publiczności. Najpierw lokalnej - stąd przedstawienia okolicznościowe („Dzień Babci i Dziadka”, Dzień Kobiet”, „Dzień Edukacji Narodowej”, „Jasełka”, udział w akcjach charytatywnych, gdzie aktorzy wspierali potrzebujących kolegów), potem przyszedł czas na konkursy i przeglądy teatralne. Ubiegły rok szkolny obfitował w nagrody: II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych w Zdzieszowicach, III miejsce  podczas "Dionizjady" w Byczynie, a jeden z młodych aktorów - Krzysztof Bidziński uzyskał tytuł „Najlepszego Aktora” XIV Przeglądu Gimnazjalnych Grup Teatralnych w Komprachcicach.
   W repertuarze Zespołu są wspomniane już spektakle okolicznościowe, ale także adaptacje szkolnych lektur, przedstawienia kabaretowe, czy inscenizacje podejmujące  tematykę  społeczną (odrzucenie, samotność czy nałogi). Założycielki Zespołu dbają o wszystkie szczegóły i uzupełniają się nawzajem. Do zadań pani Doroty Woźniak (polonistki) należy przede wszystkim dobór repertuaru i odpowiednia adaptacja tekstów do potrzeb Koła, pani Ewa Wróblewska (nauczycielka muzyki i plastyki) odpowiada za artystyczną stronę inscenizacji. Obie panie są reżyserkami wszystkich przedstawień.
   A młodzi aktorzy nadal chętnie biorą udział w zajęciach, bo dają one możliwość nie tylko realizacji swoich pasji, uczą pewności siebie, ale także – a może przede wszystkim- są świetną formą spędzania wolnego czasu. Bo „Przyjaciele” to nie tylko nazwa, to także niezwykła atmosfera.
 
   
 
„Władysławowo 2018” – wypoczynek dzieci i młodzieży, obóz sportowo – rekreacyjny, połączony z warsztatami z zagadnień profilaktyki uzależnień
Brak wolnych miejsc
 • Organizator: Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim2” w Nysie; wypoczynek będzie zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Opolu
 • Kierownik obozu – Beata Ciastoń tel. 606 409 217 (proszę dzwonić po godz. 20:00); mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )
 • Termin 8 lipca do 22 lipca 2018;
 • Uczestnicy – dzieci i młodzież z Gminy Nysa czyli osoby zameldowane na terenie Gminy Nysa, uczniowie szkół Gminy Nysa
 • Zakwaterowanie: Zespół Szkół Nr 1 im. Jana Pawła II we Władysławowie, ul. Morska 1, 84 – 120  Władysławowo, woj. pomorskie; tel. 058 674-04-41
 • Przejazd – autokarem (firma transportowa)
 • Wycieczki w cenie obozu: rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, Gdańsk – Westerplatte, Sopot, muzea; zajęcia na hali sportowej
 • Ubezpieczenie NW; zabieramy podręczną apteczkę
 • Opieka medyczna Władysławowo: Przychodnia Remedia w Ratuszu
 • Wykwalifikowana kadra
 • Zajęcia profilaktyczne, gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, zajęcia plastyczne, gry terenowe
 • Kąpiele morskie i słoneczne – ratownik morski we Władysławowie
 
Koszt wyjazdu:
Aby zakwalifikować się do dofinansowania do wypoczynku, należy zsumować zarobki netto rodziców z ostatnich trzech miesięcy i podzielić przez (ilość) członków rodziny. Jeżeli dochód na rodzinę nie przekracza 1.200,00 zł netto/osobę to zostanie przyznane dofinansowanie. Pierwszeństwo mają rodziny wielodzietne, czyli 3 i więcej dzieci w rodzinie spełniające kryterium dofinansowania. W przypadku rodzin, których kryterium dochodowe nie przekracza 514,00 zł/osobę w rodzinie, należy wystąpić o dofinansowanie do Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.
 
Koszt obozu po dofinansowaniu to 128,00 zł
Całkowity koszt obozu na osobę to 1.288,00 zł
 
Wpłaty należy kierować do kierownika obozu lub na konto klubu. Wpłaty na konto po uprzednim zgłoszeniu chęci wyjazdu do kierownika obozu i jego akceptacji.
Wpłata na konto z dopiskiem: „Obóz – Władysławowo 2018” oraz z imieniem i nazwiskiem dziecka.
Nr konta MUKS „Gim2” na które należy kierować wpłaty:
Raiffeisen Bank Polska S.A. o/Nysa 68 1750 0012 0000 0000 2504 2727
Opłata za obóz do 10 czerwca 2018 roku.
 
 
„O kobietach z przymrużeniem oka“
   7 marca w Domu Seniora przy Spóldzielni Mieszkaniowej przy ulicy KEN w Nysie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Aktorzy Szkolnego Zespołu Artystycznego „Przyjaciele“ ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie pod opieką pań: Doroty Woźniak i Ewy Wróblewskiej przygotowali inscenizację pt. „O kobietach z przymrużeniem oka”. Spektakl ten dedykowali wszystkim Paniom z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet.
   I tak zobaczyć mogliśmy czterech kolegów, którzy - by wyrwać się z domu - powiedzieli swoim żonom, że są na szkoleniu. A spotkali się, by ponarzekać na ciężki los... mężczyzny. Bo ich drugie połówki - choć piękne i zgrabne - w domach stają budzącymi respekt sierżantami. Przy tym zrzędzą, wiecznie wymagają (a to samochód trzeba naprawić, a to uszczelkę dokręcić), biadolą, że „nie mają, co na siebie włożyć“, mimo że szafy pełne ubrań, prawie pękają w szwach.  Koledzy dochodzą więc do wniosku, że mówił prawdę ten, kto twierdził, że kobieta może uczynić milionerem jedynie miliardera. Kobiety to także mistrzynie sportów: koszykówki - gdy w sklepie wrzucają towary do kosza czy siatkówki - bo 24 godziny na dobę spędzają w czułych objęciach z siatkami. Mimo wszystko kompani dochodzą do wniosku, że kobiety są im potrzebne, a bez nich byłoby nudno na świecie. Dlatego jeden z nich zaśpiewał znany szlagier „Baby, ach te baby“.        
   Mimo nieco zgryźliwych uwag młodych panów, inscenizacja bardzo się podobała licznie zgromadzonej publiczności. Owacjami nagrodzili aktorów, wokalistów, a także dziewczęta z zespołu „Szok“ pod opieką pani Beaty Ciastoń, które zatańczyły do melodii znanych przebojów. Młodzi ludzie złożyli wszytkim Paniom serdeczne życzenia: pasma nieustających sukcesów, zdrowia, dobrego samopoczucia i wielu powodów do uśmiechu. Aby Panie znalazły zawsze czas dla siebie, a  Dzień Kobiet był nie tylko w marcu. Uroczystość zakończyły wspólne śpiewane piosenki: „Sokoły“, „Gdybym miał gitarę“ czy „Przybyli ułani pod okienko“.
    To kolejne, po Dniu Babci i Dziadka, spotkanie zorganizowane przez młodzież z „Dziesiątki“ dla nyskich Seniorów. Kolejne i - na pewno! - nie ostatnie. Bo młodzi aktorzy mają mnóstwo wspaniałych pomysłów a jeszcze więcej dobrych chęci.
 
   
 
Dzień Otwarty w SP10
 
   
   
   
   
   

ZOBACZ INNE ZDJĘCIA
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 73

e-Dziennik klas gimn.

Reklama

Certyfikaty szkoły

Nasze certyfikaty

Szkoła monitorowana

 
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczna szkoła

Reklama
ReklamaCopyright by Janusz Zaczek (2010)

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. .

EU Cookie Directive Module Information