Piłkarze i piłkarki naszej szkoły znowy najlepsi
Po raz kolejny piłkarki i piłkarze rocznika 2003-2005 ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Nysy okazali się najlepsi w powiecie. W finale powiatowym dziewczęta wysoko pokonały swoje rówieśniczki z Głuchołaz 5:0 oraz ze Skoroszyc 7:0. Natomiast chłopcy pokonali piłkarzy z Otmuchowa 8:2 i ze Skoroszyc 6:2 oraz nieznacznie ulegli drużynie z Korfantowa 4:5.
Wielkie brawa dla obydwu zespołów.

Bezkonkurencyjne piłkarki z SP10
   W dniu 09.05.2018r. w Łambinowicach odbył się Finał Powiatowy Piłki Nożnej Dziewcząt rocznik 2002-2004. W turnieju wzięły udział piłkarki reprezentujące oddziały gimnazjalne z Głuchołaz, Skoroszyc, Łambinowic oraz Szkoły Podstawowej nr 10 Nysa.
    Podopieczne Pana Jarosława Kleczy nie dały żadnych szans pozostałym drużynom. Wygrały wszystkie swoje spotkania,  tracąc w całym  turnieju tylko jedną bramkę.
 Dzięki temu zwycięstwu piłkarki z SP nr 10 wywalczyły  awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 14.05.2018r. o godzinie 10.00  na  boisku „Orlik” w Nysie.

Wyniki turnieju:
1.    PG Skoroszyce – SP nr 10 Nysa            1:4
2.    PG Łambinowice – PG nr 2 Głuchołazy    1:3
3.    SP nr 10 Nysa – PG nr 2 Głuchołazy       9:0
4.    PG Skoroszyce – PG Łambinowice          4:0
5.    SP nr 10 Nysa – PG Łambinowice          3:0
6.    PG nr 2 Głuchołazy – PG Skoroszyce     3:3

Ostateczna kolejność:
1.    SP nr 10 Nysa         3    9   16:1
2.    PG Skoroszyce           3    4    8:7
3.    PG nr 2 Głuchołazy     3    4    6:13
4.    PG Łambinowice         3    0    1:10

Reprezentacja SP nr 10 Nysa:
1.    Zawadzka Emilia
2.    Chruściel Maja
3.    Krawecka Patrycja
4.    Górnik Patrycja
5.    Klimczak Iza
6.    Tarnowska Agnieszka
7.    Dominowska Weronika
8.    Malara Weronika
9.    Szymańska Paulina
10.  Swatowska Katarzyna                Opiekun zespołu: Jarosław Klecza

Ceremonia dekoracji i zakończenia Finału Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce (2-6.05.2018)
Dziewczęta z zespołu SZOK pomimo wolnych dni systematycznie i regularnie pojawiały się w mijającym tygodniu na Hali Nysa, gdzie z uroczym uśmiechem tańczyły dla zawodników i licznej widowni zgromadzonej w hali.

]">  ]">  ]">  ]">
 ]">  ]">  ]">

Rozgrywki sportowe w czasie ferii zimowych
   W czasie ferii zimowych w naszej szkole odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów z naszej szkoły i z Gminy Nysa pod hasłem "Biała Zima 2018".
   We wtorek 16 stycznia odbył się turniej mini piłki siatkowej dla dzieci z klas IV, organizatorem była pani Joanna Kłoda. Turniej piłki ręcznej przeprowadzony w środę 17 stycznia przez panią Annę Szczyptę był propozycją dla uczniów z klas starszych. Natomiast miłośnicy piłki nożnej mięli możliwość pod okiem pana Jarosława Kleczy rywalizować ze sobą w rozgrywkach "dzikich drużyn" w czwartek 18 stycznia br. W środę i czwartek odbyły się zajęcia taneczne z panią Beatą Ciastoń.
   Zajęcia sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, będąc ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych.

Mikołajkowe Zawody Pływackie
    W czwartek 7 grudnia 2017 roku na krytym basenie w Nysie odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie dla klas I – IV z gminnych szkół podstawowych.
    Ze Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi im. J. H. Dąbrowskiego wystartowało 26 uczniów, którzy w wielu konkurencjach pływackich zajęli medalowe miejsca. Zawodnicy mieli do pokonania 25 m stylem grzbietowym, klasycznym bądź dowolnym. Klasyfikacja odbywała się wg roku urodzenia. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był nasz uczeń z klasy I b – Ignacy Smoter, który – choć ma dopiero 6 lat – już angażuje się w życie sportowe szkoły.

Rocznik 2009 i młodsi

Franciszek Przystał – styl dowolny [30,12 s]
Tymon Ogonek – styl dowolny [27,64 s]
Lorenzo Kozioł – styl dowolny [55,51 s]

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i medale, a wszystkich startujących Mikołaj obdarował słodyczami. Opiekunkami młodych pływaków były panie: Beata Ciastoń i Gabriela Grymin.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !

« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »