Strona główna Konkursy i turnieje XIX MIędzygimnazjalna Corrida Ortograficzna
XIX MIędzygimnazjalna Corrida Ortograficzna
   Corrida to tradycyjna hiszpańska walka z bykami, jednak gimnazjaliści z nyskich szkół mogli spróbować swoich sił w tej trudnej dyscyplinie, bowiem mogli powalczyć z... ortografią  języka polskiego biorąc udział w XIX MIędzygimnazjalnej Corridzie Ortograficznej. Do zmagań przystąpili uczniowie czterech nyskich szkół wyłonieni w wyniku przeprowadzonych eliminacji na szczeblu szkolnym. Podczas rozwiązywania testu zmagali się z pułapkami fleksji, fonetyki, słowotwórstwai ortografii.
   Najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum Diecezjalnego, którzy zajęli I i II miejsce, drugą lokatę wywalczyła uczennica Carolinum. Po emocjach zwiazanych z konkursem uczestnicy wzięli udział w turnieju scrable, gdzie po raz kolejny mogli zweryfikować swoją znajomość języka polskiego, tym raze w nieco mniej poważnej formie.
   Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Jescze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opikunom. Imprezę prygotowały i przeprowadziły panie: Agata Lisik i Dorota Woźniak.