Międzynarodowy Dzień Kropki w SP10
W piątek 14.09.2018r., po raz drugi w naszej szkole, uczniowie i nauczyciele klas I-III świętowali Międzynarodowy Dzień Kropki. Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.Tego dnia w “Dziesiątce” wyświetlono film pt. “The Dot”, a uczniowie przyszli ubrani w “kropkowe” ubrania. postanowili oni tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania.