Zwizek Piki Rcznej w Polsce rozpocz realizacj Programu rozwoju piki rcznej ? Orodki Szkolenia w Pice Rcznej - OSPR z dniem 1 wrzenia 2015 r. Zadanie jest dofinansowywane ze rodkw Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (Ministerstwo Sportu i Turystyki) oraz Fundacj PGNiG im. Ignacego ukasiewicza.
   Nabr wnioskw szk aplikujcych do projektu prowadzony by od lutego 2015 r. Spord okoo 480 wnioskw wyoniono blisko 300 szk speniajcych kryteria opisane w Programie.
   W kadym wojewdztwie powstay dwa Orodki Szkolenia w Pice Rcznej OSPR, jeden dla dziewczt i jeden dla chopcw. Nadrzdnym celem programu jest utrzymanie cigoci szkolenia uczniw utalentowanych sportowo. Jest to jeden z podstawowych warunkw osignicia mistrzostwa sportowego, w efekcie realizacji wieloletniego cyklu przygotowa do zawodw najwyszej rangi.
   Gimnazjum nr 2 w Nysie zostao wytypowane jako orodek szkolenia dla dziewczt wsppracujcy ze Szko Podstawow nr 3 i Szko Podstawow z oddziaami integracyjnymi nr 10. W naszej szkole powstay dwie grupy dziewczt z klas I i II. Opiekunami grup s mgr Beata Ciasto i mgr Anna Szczypta ? instruktorzy piki rcznej z licencj kategorii C. Treningi odbywaj si 3 razy w tygodniu. Zapraszamy chtne dziewczta, take z innych gimnazjw do udziau w zajciach.