W czwartek 28 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie odbyo si spotkanie uczniw gimnazjum i klas szstych szk podstawowych. Zebranie odbyo si w ramach Orodka Szkolenia Piki Rcznej ?  OSPR, ktre dziaa z ramienia Zwizku Piki Rcznej w Polsce. Wszystkich obecnych przywita gospodarz obiektu, Dyrektor Gimnazjum nr 2, mgr Lech Gazunow.
   Gimnazjum nr 2 im. Karpatczykw w Nysie, od wrzenia 2015 roku  jest gwnym koordynatorem zaj piki rcznej w Nysie. W szkole istnieje klasa sportowa o tym profilu. Partnerami, biorcymi udzia w  projekcie s: Szkoa Podstawowa nr 3 w Nysie i Szkoa Podstawowa nr 10 w Nysie. Modzie podnosi swoje umiejtnoci na lekcjach wychowania fizycznego oraz na zajciach pozalekcyjnych. W ramach przystpienia do projektu wszystkie szkoy otrzymay sprzt sportowy: piki rczne, bramki, znaczniki, potki, pachoki, itp. oraz dwa komplety stroju sportowego.
   W efekcie najlepsze zawodniczki z gimnazjum dwukrotnie uczestniczyy w 4-dniowym zgrupowaniu szkoleniowym w Zawadzkiem (w listopadzie 2015 i kwietniu 2016). Zjazdy byy bezpatne dla naszych adeptek i zaowocoway podniesieniem umiejtnoci technicznych i taktycznych w pice rcznej.
   W czwartek uczniowie wraz z trenerami wzili udzia  w szkoleniu, ktre przeprowadzi koordynator OSPR pan Henryk Kwolik i fizjoterapeuta pan Mariusz Gnoiski. Zawodnicy mieli okazj dowiadczy treningu rozwojowego z nastawieniem na prawidowe funkcjonowanie mini i staww. Wsplny trening, profesjonalny pokaz wicze oraz zabawa zapewne korzystnie wpynie na podniesienie umiejtnoci sportowych i scali grup zwolennikw piki rcznej.
   Zapraszamy uczniw klas szstych do Gimnazjum nr 2 w Nysie, do klasy sportowej o profilu piki rcznej ? egzaminy w maju.

Anna Szczypta i Beata Ciasto