Szkolny Klub Przedsiębiorczości
?Czarownice i czarodzieje? z Gimnazjum nr 2
W dniu 17 czerwca 2012 r. nasza szkoa miaa zaszczyt wzi udzia w konkursie na najpikniejsz czarownic i czarodzieja z Powiatu Nyskiego. Konkurs odbywa si w trakcie Imprezy Herbowej Powiatu Nyskiego. Ulicami rynku nyskiego przeszo 11 grup ?czarodziejskich? wrd nich i my, pod opiek p. Ewy Chojeckiej. Celem konkursu bya promocja naszego regionu oraz ?Szlaku Czarownic Pojezierza Nysko-Jessennickiego?. Mimo, e nie zdobylimy adnej nagrody, to jednak bawilimy si wietnie. W imieniu caej spoecznoci szkolnej dzikujemy uczniom klasy IIIp (A.Blaszczyszyn, N.Czapczyskiej, N.Mrozowskiej, M.Mrozowskiemu, A.Pawlaczyk, J.Pussy, D.Surwka, D.Wisa), ktrzy wcielili si w role czarownic i czarodziejw, powicili swj wasny czas niedzielny  i godnie reprezentowali nasz szko. Podzikowania nale si rwnie p. Beacie Ciasto, ktra przygotowaa ukad choreograficzny grupy.

Szkolny Klub Przedsibiorczoci

W dniu 20 czerwca 2012 r. odbya si w naszej szkole debata panelowa pt.: ?Spacerkiem po europejskiej Nysie i okolicy?. Zorganizowana zostaa w ramach obchodw Dnia Funduszy Europejskich, wedug oglnopolskiego projektu ?Interaktywna mapa przemian?. Miaa ona na celu przyblienie uczniom  tematyki europejskiej oraz ukazanie zmian jakie zaszy w naszym regionie dziki wykorzystaniu rodkw unijnych. W debacie uczestniczyli przedstawiciele wadz lokalnych, dyrekcja szkoy oraz przedstawicieli spoecznoci szkolnej. Swoj obecnoci zaszczycili nas: p. Mariola Szewczyk - Dyrektor Gminnego Zarzdu Owiaty w Nysie, p. Lidia Barcik ? Naczelnik  Wydziau Inicjatyw i Przedsibiorczoci  Urzdu Miejskiego w Nysie, p. Piotr Chomyn - Konsultant Punktu Informacji Europejskiej przy Urzdzie Pracy w Nysie, p. Tomasz Szymkiewicz - przedsibiorca lokalny wykorzystujcy rodki unijne we wasnej firmie - ?Expert? Centrum Jzykw Obcych w Nysie, p. Lech Gazunow, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Nysie ? autor i koordynator oglnopolskiego projektu ?Odkrywa nieznane, tworzc nowe - program rozwijania zainteresowa fizyk?,  p. Daniel Wojtak przedstawiciel organizacji pozarzdowej Europa 2.0. Projekt Polska, p. Lucyna Zalewska - Dyrektor Gimnazjum nr 2, p. Marzena Gazunow - koordynator programu unijnego, nauczyciel Gimnazjum nr 2 w Nysie.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

W ramach realizowanego ju od kilku lat programu ?Ekonomia na co dzie? (Modzieowa Fundacja Przedsibiorczoci oraz NBP) Szkolny Klub Przedsibiorczoci dziaajcy przy naszym gimnazjum pod kierunkiem p. Ewy Chojeckiej i Teresy Guy wsplnie z nyskim oddziaem Banku Zachodniego WBK zorganizowali konkurs plastyczny pt.: ?Szalone rodeo z Chuckiem Norrisem?. Celem konkursu byo przyblienie uczniom gimnazjum tematyki ekonomicznej, zaznajomienie z prac banku i jego funkcjami. Zadaniem uczestnikw byo wykonanie w dowolnej formie graficznej pracy plastycznej na powyszy temat. Wystaw prac konkursowych mona podziwia w oddziale banku przy ul. Krzywoustego. Jednoczenie trwa gosowanie nad wyonieniem zwycizcy. Kady zatem moe odda swj gos i przyczyni si do wygranej kolegi bd koleanki. Zapraszamy serdecznie.

Szkolny Klub Przedsibiorczoci zaprasza do udziau w nastpujcych konkursach:

1. KONKURS PLASTYCZNY: ?SZALONE RODEO Z CHUCKIEM NORRISEM?, format A3, technika dowolna, termin do 28 maja 2012 r.- WYSTAWA w siedzibie BANKU WBZK oddzia w Nysie
  2. KONKURS PLASTYCZNY : ?Historia pienidza?, format A4, technika dowolna, termin do 10 czerwca 2012 r. - WYSTAWA w oddziale banku PKO BP w Nysie.
  3. KONKURS NA PREZENTACJ MULTIMEDIALN pt.: ?Spacerkiem po europejskiej Nysie - czyli jakie inwestycje powstay w Nysie przy wykorzystaniu Funduszy Europejskich?, termin do 6 czerwca 2012 r.

Rozstrzygnicie konkursu w Dniu Funduszy Europejskich w czerwcu 2012r.

Wszelkie informacje szczegowe u opiekunw  Szkolnego Klubu Przedsibiorczoci - p.Ewy Chojeckiej oraz p.Teresy Guy