Strona główna Twórczość uczniowska
Twórczość uczniowska

Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy zdj Marty Job, Katarzyny Szelki (absolwentki Gimnazjum nr 2 w Nysie) oraz Marzeny Szlachetki, ktre odbdzie si 6 czerwca 2014 roku (pitek) o godzinie 17:00 w Forcie Wodnym przy ul. Powstacw lskich 2 w Nysie. Wystaw bdzie mona oglda do 14 czerwca 2014r.

Katarzyna Szelka, nasza zeszoroczna absolwentka bya czonkiem Koa Fotografii Cyfrowej - Grupy Fotograficznej FOCUS FREE oraz uczszczaa na zajcia artystyczne z fotografii cyfrowej. Jest to ju kolejna wystawa Kasi. Pierwsza z nich, zatytuowana "50 mm" odbya si w 2013 roku w Bastionie w. Jadwigi w Nysie. Na yczenie tamtejszego Gminnego Centrum Kultury kolejna wystawa odbya si w Biaej Prudnickiej.
   Zdjcia Kasi z wystawy "50 mm" moecie oglda na staej ekspozycji w Gim-Klubie oraz przy studio fotograficznym w naszej szkole.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA WERNISA
LUB DO ODWIEDZENIA WYSTAWY W PӬNIEJSZYM TERMINIE
 6-14 czerwca 2014 roku

Przedstawiamy wywiad z Kasi Szelk, uczennic klasy 3m naszego gimnazjum, ktrej pasj jest fotografia. Jej prace prezentuj wysoki poziom techniczny i artystyczny. Zdjcia Kasi mona zobaczy na wielu galeriach internetowych. Wywiad przeprowadzia Aleksandra Zbek.

A: Kiedy zacza si Twoja przygoda z fotografi? Co sprawio, e staa si ona Twoj pasj?
K: Moja przygoda z fotografi rozmpocza si od gwiazdkowego prezentu, ktry dostaam od taty dwa lata temu - Sony Alpha a370. Tato od dawna wiedzia, e "bawi si" w robienie zdj cyfrwk, dlatego postanowi sprawi mi taki upominek.
A: Ogladajc twoj galeri internetow, ktra jest dostpna pod adresem www.fbl.pl/honnestly, mona zauway, e dominuj tam portrety. Czy jest to twj wasny styl w fotografii?
K: Lubi portrety, bo najdokadniej wida w nich gr emocji, ktra panuje na twarzach moich modelek.
A: Skd czerpiesz inspiracje, motywy swoich prac?
K: Stawiam na kreatywno i sama staram si wymyla tematy prac. Inspiruj si rwnie innymi fotografami.
A: Czy masz ulubionego fotografa? Jakiego swojego mistrza?
K: Tak, podziwiam twrczo Henri Cartier Besson, Iness Rychlik, Pauliny Wydrzyskiej i Anity Sadowskiej.
A: Jak wiele miejsca w twoim yciu zajmuje fotografia? Czy wiesz z ni jakie swoje yciowe plany?
K: To jest moja najwiksza yciowa pasja i myl, e nie potrafiabym ju bez niej y. Doszo do tego, e wszdzie zabieram ze sob aparat (miech). Bardzo chciaabym zosta w przyszoci profesjonalnym fotografem.
A: Co chciaaby najbardziej uchwyci w obiektywie swojego aparatu, a jeszcze tego nie zrobia?
K: Mam kilka, a waciwie kilkanacie, niezrealizowanych pomysw na zdjcia. Marzy mi si praca z kilkoma modelkami. Chciaabym sprbowa swoich si w formie reportau, zdj ulicznych.
A: Co powiedziaaby osobom, ktre dopiero zaczynaj swoj przygod z fotografi?
K: Powiedziaabym im, eby si nie poddaway i przyjmoway wszelk krytyk.
A: Dzikuj za wywiad.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Zapraszamy do ogldania prezentacji prac uzdolnionych plastycznie uczniw naszej szkoy.

Opracowanie: M. Gazunow

W sobot, 18 lutego 2012r. czonkowie Grupy Fotograficznej "FOCUS FREE" spotkali si ponownie w naszym studiu fotograficznym by zrealizowa sesj portretow z Klaudi Dunat i Dominik Mac z klasy IIc.
  Nasi fotografowie poznali ju moliwoci wyposaenia studia, nauczyli si dobiera i ustawia odpowiednio owietlenie w celu uzyskania podanego efektu, a take wsppracowa z modelkami. Robi coraz wiksze postpy w trudnej sztuce portretu studyjnego. Kilka ich prac prezentujemy poniej, natomiast wicej przedstawimy wkrtce na stronie koa fotografii oraz na wystawie zdj.
   Dzikujemy za wspprac obu dziewcztom, ktre byy bardzo kreatywne, a przede wszystkim... cierpliwe.

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »